OŠETŘENÍ KOŘENOVÝCH KANÁLKŮ

OŠETŘENÍ KOŘENOVÝCH KANÁLKŮ

Léčba kořenových kanálků je nutná v mnoha případech. Cílem endodoncie je zachránit postižený zub či kořen zubu a obnovit jeho strukturu. V mnoha situacích je to jediné řešení bolesti zubu, pokud jej chceme zachránit. V naší vizi je léčba kořenových kanálků účinná, předvídatelná a v nejlepším případě konečná.

PRECIZNOST A PŘESNOST

Všechna naše endodontická ošetření kořenových kanálků jsou prováděna v mnohanásobném zvětšení za pomocí dentálního mikroskopu. To nám zajistí precizní a přesně odvedenou práci i v těžkých případech jako jsou zalomené nástroje či perforace kanálků.

JEDINÉ SEZENÍ

Nejjednodušší případy jsou ošetřeny během jediné návštěvy, která trvá přibližně 60 minut, těžší případy vyžadují alespoň 2 další návštěvy navíc. U extrémně těžkých ošetření (zalomené nástroje, znovuošetřené kanálky – reendodontická ošetření...) jsou mezi jednotlivými návštěvami týdenní rozestupy na regeneraci.

NEJČASTĚJI KLADENÉ OTÁZKY

Jaký je cíl při ošetření kořenových kanálků?

Cílem je vyčistit kořenové kanálky a eliminovat infekci, kanálek vydesinfikovat a pečlivě zaplnit celý endodontický systém (dutý prostor mezi zubní korunkou a kořenem). Ošetření kanálků v Dentics se provádí s pomocí mikroskopu.

Jak dlouho jedno ošetření trvá?

Záleží na stupni obtížnosti. Délka ošetření může trvat 50 minut – 2 hodiny či ve více návštěvách.

Je ošetření kořenových kanálků bolestivé?

Kanálky se čistí pod lokální asnestezií a je bezbolestné. Citlivější klienti mohou 3 dny po ošetření pociťovat mírnou bolest či mít zub citlivější na změnu teploty.

Po ošetření je zub citlivý. Je to možné?

Ano, po ošetření je normální, že zub reaguje lehkou bolestí. Není třeba se obávat, během 3 dnů citlivost vymizí.

Co dalšího je potřeba o ošetření vědět?

Je potřeba rentgenových snímků před a po ošetření. První rentgen je diagnostický utvrzující lékaře v endodontickém ošetření. Další snímek po ošetření je kontrolní – lékař se ujistí, že kořenový kanálek je zaplněn správně.

Co když se výkon nepovede? Jsou jiné alternativy řešení?

Můžeme provést reendodontické ošetření (znovuvyčištění a naplnění endodonticky ošetřeného zubu) nebo zvolit extrakci postiženého zubu a nahradit jej zubním implantátem. Více podrobností o zubních implantátech se dočtete ZDE.