ORTODONTICKÁ LÉČBA

ORTODONTICKÁ PÉČE

Ortodontická léčba řeší problémy týkající se problémů polohy zubů, nesprávného skusu, dysfunkce TMJ – temporomandibulárního kloubu a v neposlední řadě je to jeden z nástrojů estetické stomatologie. Hojně se využívá v synergii s jinými léčbami k řešení složitějších případů nebo k usnadnění miniinvazivní stomatologie.

DIGITÁLNÍ PLÁNOVÁNÍ POHYBU ZUBŮ

Plánování každého případu začíná s Digital Smile Design, kterým nám ukáže nejvhodnější variantu úsměvu pro vás, abychom mohli pokračovat v dalších úpravách. Všechny zjištěné informace jsou převedeny do 3D digitálního modelu, na kterém můžeme simulovat předběžný pohyb zubů, který máme v plánu rovnat pomocí rovnátek či srovnávačů.

DSD: DIGITAL SMILE DESIGN

NEVIDETELNÁ ROVNÁTKA PRO DOSPĚLÉ

Pokud vás vidina rovnátek netěší, máme pro vás řešení ve formě neviditelných rovnátek či srovnávačů. Oba typy ortodontických pomůcek lze nasimulovat za pomocí DSD.

NEJČASTĚJI KLADENÉ OTÁZKY

Kolik stojí kovová rovnátka a jak dlouho je nutné rovnátka nosit?

Průměrná doba nošení rovnátek je 12-14 měsíců, v průběhu rovnání je třeba 6-7 návštev ortodontisty. Cena je velmi individuální. Rovnátka patří do celkového plánu léčby a měla by se pohybovat mezi 20.000 Kč – 25.000 Kč/čelist s drobnými odchylkami.

Kolik stojí neviditelná rovnátka a jak dlouho je nutné rovnátka nosit?

Jako u klasických kovových rovnátek je průměrná doba nošení 12-14 měsíců v závislosti na obtížnosti celkového narovnávání chrupu. V průběhu léčby je třeba 6-7 návštev u ortodontisty. Cena za neviditelná rovnátka bývá standartně vyšší o 5.000Kč – 10.000Kč s drobnými odchylkami.

Jaké jsou jiné možnosti léčby, pokud nechci nosit rovnátka?

V nejjednodušších případech se drobné mezírky mezy zuby dají vyplnit výplněmi či drobnými dostavbami.

Dozvím se předem cenovou kalkulaci ortodontické léčby?

Ano, předem Vám vyhotovíme cenový návrh celkové léčby a společně jej zkonzultujeme a domluvíme se na způsobu platby.