LÉČBA PARODONTU

LÉČBA PARODONTU

Parodontoza je chronické degenerativní onemocnění, které postihuje tkáně kolem zubů (dásně, kosti, vazy). Cílem parodontologie je zastavit šíření onemocnění a odstranit jeho příčinu. Jakmile je parodontoza pod kontrolou, pracuje se na obnově poškozené tkáně řadou různých rekonstrukčních postupů.

PŘÍČINY VZNIKU

Parodontoza vzniká na základě působení různých negativních faktorů. Mezi ně patří faktory genetické, každodenní návyky (kouření, špatná hygiena či stravovací návyky) či faktory působící v dutině ústní (špatně provedený stomatologický výkon, zánět zubního kořene). I když hlavní příčinou onemocnění jsou bakterie, vedlejší faktory mohou paradontozu zhoršit.

SYMPTOMY

V závislosti na stupni pokročilosti onemocnění, se můžete setkat s příznaky:

  • Gingiditiva (zánět a krvácení dásní)
  • Zápach z úst
  • Uvolněné, vyklající se zuby
  • Ústup dásní

LÉČBA

Neoperativně bývá léčeno kolem 70% přápadů. U zbývajících 30% se jedná o paradontitidu vyššího stupně pokročilosti, kdy léčba zahrnuje extrakce již nezachranitelných zubů, zavádění implantátů pokud stav kosti dovolí implantát zavést. V případě špatné kvality kosti, je řešení v zavedení kostního a následovně gingiválního štěpu.

ZUBNÍ IMPLANTÁTY

GINGIVÁLNÍ ŠTĚPY

KOSTNÍ ŠTĚPY

ÚDRŽBA

Péče o dutinu ústní je velmi důležitá a vyžaduje změnu vašeho životního stylu. Důsledná hygiena je nutná a doporučujeme navštívit dentální hygienistku alespoň 3x za rok, přestat kouřit a dbát na správnou stravu. Pokud jsou výše uvedené požadavky splněny, prognóza léčby je velmi dobrá.