Dentální hygiena
Jak si vybrat správný zubní kartáček?
10.2.2019
Preventivní prohlídka
Kazí se Vám často zuby? Toto je příčina
12.5.2019
Citlivé zuby

JAK PEČOVAT O CITLIVÉ ZUBY?

Ostrá bolest způsobená teplými nebo studenými nápoji, sladkými nebo kyselým nápoji. Proč bývají naše zuby citlivé a jak citlivosti předcházet?

 

Co způsobuje citlivost zubů?

Citlivost zubů je způsobena odhalením zubních krčků v důsledku ústupu dásní nebo ztráty skloviny. Důvodem pro odhalení zubních krčků je nejčastěji nevhodná technika při čištění zubů.

 

Jak se zbavit citlivostí zubů?

Při léčbě citlivosti zubů se musíme zaměřit především na výběr správných typů pomůcek a typů přípravků k domácí péči o zuby. Například se jedná o zubní pasty pro citlivé zuby. Jejich účinek však není tak rychlý a efektivní, jako přípravky pro ordinační použití, které poskytují okamžitou a dlouhodobou úlevu. Jsou však vhodné jako doplněk ordinační péče.

Dalším faktorem je úprava techniky čištění zubů tak, aby nedocházelo k odhalování zubních krčků a případně také úprava stravovacích návyků, především v pitném režimu, aby díky konzumaci nevhodných nákupů nedocházelo k dalšímu poškozování zubní skloviny.

S citlivostí zubů Vám pomůže dentální hygienista, který Vám ukáže, jak správně využívat pomůcky při čištění zubů a zároveň Vám díky aplikaci speciálního přípravku poskytne okamžitou úlevu, která přetrvá několik měsíců.