Instrukce před a po zákroku

Instrukce před a po zákroku

Před a po operačním výkonu vám budou operatérem či zdravotní sestrou sděleny instrukce. Taktéž dostanete stručný informační letáček s pokyny, kdyby jste v průběhu léčby na něco zapomněli. S vaší správnou péčí se zkracuje čas rekonvalescence a implantát se správně vhojí.

PŘED ZÁKROKEM

Dva týdny před samotným zaváděním doporučujeme ústní dutinu vyplachovat ústní vodou s obsahem 0,12% chlorexidinu obsahující alkohol (Curasept, Periogard....seženete v každé lékárně). Tato desinfekční kúra zajistí zdravé dásně a optimální prostředí pro chirurgický zákrok. Ve výsledku minimalizujete pooperační komplikace a podpoříte snažší vhojení implantátu.

PO ZÁKROKU

Používejte ústní vodu každé ráno a večer. Pokud je to možné, jemně očistěte zuby a dásně měkkým zubním kartáčkem. Vyhněte se oblasti, kde máte zavedený implantát. Nedotýkejte se stehů. Vyhýbejte se příliš horkým nápojům a kořeněnému jídlu. Pokud možno v hojící fázi omezte kouření a konzumaci alkoholu na minimum. Po odeznění lokální anestesie můžete pociťovat bolest. Váš lékař Vám doporučí vhodné protizánětlivé léky. Sáček s ledem přikládejte na bolevé místo v intervalech po 10 minutách.

MEDIKACE

Proti bolesti nebo zánětu:

Ibuprofen 600 mg. 1-2x / den

Pro rychlejší hojení:

ústní voda s obsahem chlorexidinu 0,12%

HOMEOPATICKÁ ALTERNATIVA

Proti bolesti:

Arnica 30 Traumeel

Pro rychlejší hojení:

Arnica 30